סוג עסק והריח שהוא משדר

אם אתם בעלים של מאפייה, אתם יודעים שהריח היוצא מהתנורים לאורך כל היום אל הרחוב – הוא הפרסומת הכי יעילה שלכם. זה גם הריח המתאים ביותר לבית העסק שלכם ואם הוא לא דומיננטי מספיק, כדאי לבדוק למה. אבל כמעט לכל סוג אחר של עסק, יש ריחות מותאמים, שניתן להפיץ ברחבי המשרד, או החנות, בעזרת מפיצי ריח מקצועיים לעסקים. 

סוג עסק והריח שהוא משדר

למה חשוב לבחור ריח מתאים לעסק?

הריח השולט בסביבה עסקית משפיע באופן ישיר על הלך הרוח של הלקוחות ושל העובדים. הוא גם יוצר רושם ראשוני משמעותי וקובע במידה רבה – אם הלקוח ירצה להיכנס לעסק, או להישאר בו מספיק זמן כדי לבצע עסקה וגם אם הוא ירצה לחזור שוב.

הריח הדומיננטי בעסק שלכם יכול להיות הריח שמגיע מהרחוב, הריח של הלקוחות והעובדים – הנאסף בחלל באופן טבעי, או ריח לבחירתכם, שמשפיע על הלקוחות ועל העובדים שלכם, באופן הרצוי לכם. 

כדי לבחור את הריח האופטימלי לעסק, כדאי להבחין בין סוגים שונים של עסקים:

ריח מתאים למשרדים

משרד רואה חשבון, או עורך דין, הם משרדים פורמליים המעניקים שירותים מקצועיים וחיוניים. במקומות כאלה כדאי לבחור ריח המשדר עוצמה, סמכות, יוקרה ואמינות, שיעזרו ללקוח להרגיש בטוח, להרגיש שהוא נמצא בידיים טובות ושהוא יכול לסמוך על שירות מקצועי ואמין.

זאת לצד תחושות המשפיעות דווקא על העובדים, לייצר תפוקה גדולה יותר, להגביר את הריכוז ואף לחוש לויאליות למקום העבודה. ריחות כאלה משתייכים לרוב למשפחות ריח כמו הגברי, החזק והאופנתי.

ריח לחנויות אופנה וסטיילינג

חנויות אופנה וסטיילינג צריכות לשדר אופנתיות, ללא ספק. אבל אלה מסוג העסקים שצריכים לשדר גם תחושה מזמינה, נקייה, נעימה ויוקרתית. לעסקים כאלה מומלץ לבחור ריחות פרשיים, אופנתיים, ריחות של בית מלון, או מרככי כביסה, מתוקים ומושכים, אך גם מעוררים וממריצים.

ריח לאולמות תצוגה ותערוכות

אולמות תצוגה, תערוכות וגלריות, הם מקומות שצריכים לשדר יוקרה מעל הכל, עם נגיעה של אופנתיות ועוצמה וגם כאן חשוב לא לשכוח את האלמנט הממריץ, שיכול לעורר את הלקוחות ולעודד אותם לבצע רכישה.

אולמות וגני אירועים

כל מקום שבו מתקיים אירוע חשוב, חייב להריח מצויין. הריח צריך להיות מזמין, מושך, מסקרן ומעורר, כדי לספק לאורחים תחושה נעימה ונקייה, אבל גם כדי לעודד אותם להשתתף באירוע וליהנות מכל האטרקציות שהכינו עבורם. משפחות הריח הרלוונטיות במקרה הזה, הם הריחות הנשיים, ריחות מתוקים, ריחות של בתי מלון ושל מותגים.

לסיכום

בתי העסק המופיעים במאמר הם כמובן רק דוגמה קטנה לסוגי העסקים שיכולים להפיק תועלת עצומה מבחירה של ריחות מתאימים לבישום העסק. לא בטוחים איזה ריח מתאים לעסק שלכם? הצוות המקצועי של MiyoScent – מפיצי ריח יוקרתיים ישמח לעמוד לרשותכם! צרו איתנו קשר לבחירה המושלמת לעסק שלכם!

כתיבת תגובה